Černá zmije


Černá zmije je britský komediální seriál s Rowanem Atkinsonem v hlavní roli. Ve Velké Británii byl vysílán v letech 1983 až 1989. U nás ho vysílala TV Nova s českým dabingem. Byly natočeny čtyři série a několik samostatných dílů. Každá série je situována do jiného historického období, s čímž souvisí i jiné role hrané třemi hlavními postavami. Těmito postavy jsou: Edmund, Baldrick a Percy (ve třetí sérii má roli Prince Regetna a v poslední poručíka George). Kromě nich se zde také objevuje pod různými jmény postava pleticháře a mistra převleků, toužícího po trůnu a postava superhrdiny, jehož přehnané sebevědomí a povýšené chování je parodií na podobné postavy z jiných seriálů a filmů, který je hlavními postavami většinou obdivován. Další vlastností seriálu je, že v poslední epizodě každé série zemře alespoň jedna z postav, většinou všechny (ve druhé sérii k tomu dojde až na úplném konci po skončení titulků). Hlavní hrdina seriálu, Edmund Černá Zmije, je cynický prospěchář, který se snaží využít příležitosti k obohacení a zisku postavení, což se mu málokdy podaří.


Registrovaní uživatelé mají privilegia o kterých se neregistrovaným ani nezdá :)

1. série

První série je situována do vrcholného středověku, konkrétně do roku 1485, a začíná v předvečer bitvy na Bosworthském poli. Edmund Černá Zmije zde vystupuje jako syn Richrda IV, který se ujímá vlády po smrti Richarda III, jehož Edmund ve zmíněné bitvě omylem zabije. V prvním díle této série si také Edmund vymyslí jméno pod který má v plánu vejít do dějin: Edmun Černá zelenina. Naštěstí ale poslechne Baldricka a jméno si vzápětí změní na méně úsměvné Edmund Černá zmije.

Seznam epizod Věštba (The Foretelling) Zrozen ke kralování (Born To Be King) Arcibiskup (The Archbishop) Vousy španělské královny (The Queen of Spain's Beard) Lovec čarodějnic (Witchsmeller Persuivant) Černá pečeť (The Black Seal)

2. série

Druhá série je situována do Anglie za vlády královny Alžběty I., do doby hrdinských zámořských výprav.

Seznam epizod Zvony (Bells) Hlava (Head) Brambora (Potato) Peníze (Money) Pivo (Beer) Pouta (Chains)

3. série

Ve třetí sérii, která se odehrává na přelomu 18. a 19. století, dochází k mírnému prohození rolí, kdy je Edmund sluhou Prince z Walesu.

Seznam epizod Plány a nepoctivost (Dish And Dishonesty) Inkoust a neschopnost (Ink And Incapability) Drchnička a šlechta (Nob And Nobility) Cit a senilita (Sense And Senility) Roztomilá Amy (Amy And Amiability) Duel a dvojník (Duel And Duality)

4. série

Odehrává se za 1. světové války, v roce 1917, převážně v rozbahněných zákopech v první britské linii. Černá Zmije zde má hodnost kapitána, Baldrick dosáhl na hodnost svobodníka a poslendím z hlavních hrdinů je poručík George. V této sérii se Edmund hlavně snaží vyhnout sebevražednému útoku na nepřátelské pozice.

Seznam epizod Kapitán Cook (Captain Cook) Polní soud (Corporal Punishment) První dáma (Major Star) Letecký kurz (Private Plane) Polní lazaret (General Hospital) Sbohem (Goodbyeee)

Nejoblíbenější

  • Speciály 
  • České 
  • Music 
  • 18+ 
image preloader image preloader image preloader image preloader image preloader image preloader